1.461 views

Bu dava bizim davamız, bu davada bizde varız diyen komşularımıza çağrımızdır!

Kategori : Haberler - Etiketler : - Tarih : 14 Kasım 2013

BU DAVA BİZİM DAVAMIZ, BU DAVADA BİZDE VARIZ DİYEN KOMŞULARIMIZA ÇAĞRIMIZDIR!!!

Evlerimize, yaşam alanımıza, bahçelerimize, geleceğimize göz koyanlar kanunda belirtilen şartlara uyma gereği dahi duymadan Mahallemizin Siteler Mevkiini 06 Şubat 2013 tarihinde “Riskli Alan” ilan ettiler. Sadece bizim mahallemizle sınırlı değildi göz koydukları yerler,Türkiye’ninkimi illerinde bazı mahalleleride riskli alan ilan ettiler.

Kararı öğrendiğimiz günlerde Siteler Dayanışma Platformunu oluşturan komşularımız tüm tehditlere, baskılara, göz korkutma çabalarına rağmen çaresizliği ve teslimiyetçiliği kabul etmeyerek yetkisiz belediye başkanı ve yardımcısının verdiği sözlere kanmayarak evlerimizi ve yaşam alanımızı korumak için mücadele etmeye başladılar. Bu mücadelenin en önemli silahı ise kanunun bizlere tanımış olduğu Danıştay’da kararın iptali için dava açma hakkı idi. Kararın iptal edilmesi talebi ile 255 cesur komşumuz Danıştay’da dava açtı. Bugün geldiğimiz noktada öğrendik ki bizim davamıza da bakacak olan Danıştay 14. Dairesi Ankara Namık Kemal Mahallesi’ne ait Riskli Alan kararını iptal etmiş. İptal gerekçesi olarak kanunda belirtilen şartların yerine getirilmemesini göstermiş.

Danıştay’ın almış olduğu bu karar bizler açısından bir umut ışığıdır çünkü mahallemiz riskli alan ilan edilirken de kanunda belirtilen hiçbir şarta uymamışlardır. Eğer yetkisiz belediye başkanı ve yardımcısının kuru vaadlerine, onların yalanlarına inanılsa ve mahallemiz için süresi içinde dava açılmamış olsaydı elimiz böğrümüzde bizlere dayatılan her şeyi kabul etmek zorunda kalacaktık.

Şimdi artık korkularımızı üstümüzden atma vaktidir, şimdi bu dava bizim de davamız deme vaktidir, şimdi evimize, geleceğimize sahip çıkıyoruz deme vaktidir. Şimdi gücümüze güç katma vaktidir.

Hukukçularımızın tavsiyesi doğrultusunda tüm komşularımızı Riskli Alan kararının iptal edilmesi için Danıştay’da açılmış olan davaya müdahil olmaya çağırıyoruz.

255 Cesur komşumuzun cesaretine ortak olmak ve her türlü yasal haklarımızı korumak için dernek görevlilerimizce ev ev dağıtılacak olan dava dilekçesini 24 Kasım 2013 tarihine kadar doldurmanızı ve aşağıda belirtilen adreslere bırakmanızı rica ederiz.

1-      SİTEDER Dernek Merkezi:  Cumhuriyet Mah. AkşemsettinSk. No: 4 / Giriş

2-      Nihat Korkmaz’ın ofisi: Cumhuriyet Mah. Öğretmenler Sk. No: 3/A

3-      Kervan Gıda Market: Yeşil Adalılar Sokak

4-      Belirtilen adreslere sağlık vb. sebeplerle teslim edemeyecek olan komşularımız 0 539 551 20 20 numaralı telefonumuzdan derneğimizi aramaları halinde görevli arkadaşımız elden teslim alacaktır.

 

SİTEDER HUKUK KOMİSYONU

 

Yorumlar (2)
 • 24 Kasım 2013 tarihinde mithat YILTEKİN tarafından

  merhaba ben istanbul dışındayım.didimde ikamet etmekteyim benim adıma dava dilekçesi verebilirmisiniz.ist evimin adresi bosna cad no.6 daire 6 sultangazi.ist. slmlr başarılar dilerim.

 • 25 Kasım 2013 tarihinde Şenol Arslan (Yazar) tarafından

  Merhaba Mithat Bey

  Dilekçe örneği mail adresinize gönderilmiştir. İlginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :