2.558 views

Danıştay’da açılan dava ile ilgili bilgilendirme toplantısı

Kategori : Haberler - Etiketler : - Tarih : 02 Kasım 2013

01 Kasım 2013 tarihinde Danıştay’da dava açan komşularımız tarafından Çamlık Parkında düzenlenen toplantı mahallelinin geniş katılımı ile gerçekleşti.

Toplantıda Danıştay’a açılan dava ve Danıştay’ın Ankara’daki Çankaya İlçesi Namık Kemal Mahallesi hakkında almış olduğu Riskli Alan ilan edilmesini iptal eden kararı ve bu kararın bizim mahalleye etkileri tartışıldı.

Toplantıya katılan Hukukçu Erbay YUCAK Ankara’daki Çankaya İlçesi Namık Kemal Mahallesi lehine verilen kararın Danıştay 14. Dairesi tarafından verildiğini bizim mahalle ile ilgili davanın da aynı dairede görüşülmesinin devam ettiğini iki mahallenin de dava koşullarının  birbirine çok benzer olduğunu dolayısı ile bizim mahalle içinde Riskli Alan kararının iptal edilmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu söyledi.

Toplantıya katılan Şehir Planlama Uzmanı Özgür TEMİZ ise dönüşümü mahallelinin kendisinin yapmasının daha ekonomik olduğunu ve sosyal dokuyu daha çok korumasının mümkün kıldığını, bu yasal hakkın kullanılmasının daha doğru olacağını ifade etti.

Konuşmasına davayı açan komşularımıza teşekkür ederek başlayan SİTEDER başkanı Avukat Atilla BAHÇIVAN, “belediye yetkililerinin dava açarsanız evleriniz kamulaştırılır tehditlerine boyun eğmeyerek, bu davayı açan yürekli komşularımız olmasaydı, bugün idarenin karşısında boynumuz bükük olacaktık. Bu dava açılmamış olsaydı idareciler bize her istediklerini yaptırabilir konumda olacaklardı. Bu nedenle bu cesareti gösteren komşularımıza ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi. Siteder’in bugüne kadar yürüttüğü çalışmaların doğru olduğunun kanıtlandığını belirten Atilla BAHÇIVAN artık ağlamanın, sızlanmanın, idarecilerin peşinde koşmanın değil hukuksal mücadeleyi yükseltmenin zamanının geldiğini söyleyerek tüm komşularımızı SİTEDER çatısı altında birleşmeye ve mücadeleye destek olmaya çağırdı.

siteder_kapak

 

 

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :