1.316 views

İMZA ATMA, OYUNA GELME !!!

Kategori : Haberler - Etiketler : - Tarih : 07 Ekim 2013

İMZA ATMA, OYUNA GELME !!!

 

Sayın komşular,

Bir haftadır Kentsel Dönüşüm Bürosu’nda imzalatılmaya çalışılan belge Hukuken hiçbir hükmü olmayan tamamen “psikolojik baskı” için üretilmiş bir belgedir.

***Daha ortada imar planı yok iken, imar planına uygun proje yok iken, avam proje yok iken, teknik hiçbir veri yok iken, yasal olarak hiçbir tercih yapma zorunluluğumuz da yoktur.

***Yasal olarak tek muhatabımız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iken, Sultangazi Belediyesi ya da hiçbir kamusal niteliği olmayan Gedaş adlı Özel hukuk tüzel kişisi ile muvafakatname, taahhütname, sözleşme ya da adı ne olursa olsun bir belge imzalamak zorunda değiliz.

Çağrıldığınızda Kentsel Dönüşüm Bürosu’na gitmemek

yada gidip o belgeyi imzalamamak

hukuksal olarak asla hak kaybına yol açmaz.

Sözleşme formatındaymış gibi hazırlanan, ama sözleşme olmayan, yasaya aykırı yetki anlaşmaları öneren, idareye her türlü hakkı veren ama hak sahibi komşularımıza hiçbir söz/hak vermeyen, psikolojik olarak baskı oluşturmak için hazırlanmış bu metin koca bir kandırmacadan ibarettir.

Zekamızla alay edercesine hazırlanmış bu belge ile bizleri psikolojik baskı altına alma çalışmaları mahallemizde boşa çıkacaktır.

Tüm komşularımızı bu yada başkaca belgeleri imzalamamaya davet ediyoruz.

Sizlere herhangi bir şey imzalatmak isteyen kişiler (belediye başkanı yada yardımcısı dahi olsa) suç işliyor demektir.

İmza atmak konusunda baskı yada ısrarla karşılaşan tüm komşularımızı derhal Gaziosmanpaşa Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmaya yada bu konuda destek almak üzere SiteDer’e başvurmaya davet ediyoruz.

 

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :